Kievstar phone +38 (067) 967 37 98
mts phone +38 (099) 084 48 40
life phone +38 (063) 633 61 03
adress м. Київ, пр. Бажана, 14А (оф. 2-А)
E-mail enterp@ukr.net

Присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам

Кадастровий номер земельної ділянки – індивідуальна неповторювальна на всій території України, послідовність цифр і знаків, яка присвоюється земельній ділянці під час її державної реєстрації і зберігається за ним протягом усього часу існування (ст.1 ЗУ «Про Державний земельний кадастр»). Наявність кадастрового номера земельної ділянки свідчить про те, що земельна ділянка в цифровому XML-форматі вноситься в Національну кадастрову систему, а цей XML-файл містить інформацію про географічне місцезнаходження земельної ділянки, геометричні розміри, дані про власника і цільове використання земельної ділянки.

Присвоєння кадастрового номера для земельних ділянок в Україні почалося з 2002 року. Кадастровий номер присвоюється земельній ділянці незалежно від форми власності.

Згідно із законодавством України, наявність кадастрового номера земельної ділянки обов’язкове для проведення цивільно-правових угод (купівля – продаж, дарування, спадщина, застава, внесення в статутний фонд підприємства). При переході прав від одного власника до іншого кадастровий номер земельної ділянки залишається без змін.

Кадастровий номер земельної ділянки визначається за результатами складання документації із землеустрою та присвоюється після її узгодження органами Держземагентства. Такі роботи виконуються землевпорядними організаціями, які мають відповідні дозволи (ліцензії).

Для визначення кадастрового номера, замовник документації із землеустрою або уповноважена ним особа подає до територіального органу Держземагентства за місцем розташування земельної ділянки: такі документи:

– заяву про визначення кадастрового номера земельної ділянки;

– копію документа, який підтверджує право власності на земельну ділянку;

– копію паспорта та ідентифікаційного коду власника земельної ділянки;

– документацію із землеустрою;

– файл обміну даними про результати робіт із землеустрою в електронному вигляді (XML-формат);

– документи про внесення плати за перевірку обмінного файлу.