Kievstar phone +38 (067) 967 37 98
mts phone +38 (099) 084 48 40
life phone +38 (063) 633 61 03
adress м. Київ, пр. Бажана, 14А (оф. 2-А)
E-mail enterp@ukr.net

Поділ та об’єднання земельних ділянок

Поділ земельної ділянки передбачає поділ однієї ділянки на кілька земельних ділянок з виготовленням окремих правовстановлюючих документів на кожну з них і присвоєнням окремих кадастрових номерів.

Ділянку можна розділити в тому випадку, якщо кожна з отриманих після поділу частина, може стати самостійною ділянкою.

Об’єднання декількох земельних ділянок в одну здійснюється також за бажанням власника. Об’єднати земельні ділянки можливо в разі, коли ділянки межують одна з одною, належать одному власнику і мають однакове цільове призначення.

Для того що б розділити земельну ділянку потрібні наступні документи:

  • нотаріально засвідчена копія заяви про поділ земельної ділянки (договору поділу земельної ділянки), рішення суду;
  • нотаріально завірена копія правовстановлюючого документа на земельну ділянку (державний акт, договір купівлі-продажу, дарування, спадщини і т.д.);
  • нотаріально завірена копія правовстановлюючих документів на нерухоме майно та матеріалів технічної інвентаризації (при їх наявності);
  • копії паспорта та податкового номера фізичної особи, або завірені копії статутних документів – для юридичної особи.

 

  • розробка землевпорядної документації по поділу земельної ділянки;
  • узгодження цієї документації, привласнення кадастрових номерів земельним ділянкам і отримання виписок з державного земельного кадастру на нові земельні ділянки, з новими кадастровими номерами. Після отримання виписок з ДЗК земельні ділянки знову можна буде перевірити на публічній кадастровій карті України.
  • реєстрація права власності на земельні ділянки в Державному реєстрі прав на нерухоме майно, отримання витяг з державного реєстру прав про реєстрацію права власності на земельну ділянку, кожну окремо.

Потрібно звернути увагу на те, що:

  • нотаріально засвідчена заява про поділ земельної ділянки – потрібна, якщо поділу підлягає ділянка, що належить одному власникові.
  • договір поділу земельної ділянки – потрібен, коли поділу підлягає ділянка, що належить декільком власникам і знову земельні ділянки будуть у власності у окремих власників. Договір поділу земельної ділянки укладається на основі плану поділу земельної ділянки.

Поділ і об’єднання земельних ділянок – це процедури прямо протилежні, але документи і процес повністю ідентичний один одному.

За більш детальною інформацією звертайтесь до фахівців нашої компанію ПП «Ентер Прайс ЛТД»